SQJA84EP-T1_GE3 Vishay / Siliconix
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
  • 1
Description : SQJA84EP-T1_GE3 Vishay / Siliconix PowerPAK-SO-8-4
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
Vishay
Product Category: MOSFET
RoHS: Details
Si
SMD/SMT
PowerPAK-SO-8-4
N-Channel
1 Channel
80 V
46 A
10.2 mOhms
- 20 V, + 20 V
1.5 V
35 nC
- 55 C
+ 175 C
55 W
Enhancement
AEC-Q101
SQJA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Vishay / Siliconix
Configuration: Single
Fall Time: 7 ns
Forward Transconductance - Min: 50 S
Product Type: MOSFET
Rise Time: 5 ns
3000
Subcategory: MOSFETs
Transistor Type: 1 N-Channel
Typical Turn-Off Delay Time: 23 ns
Typical Turn-On Delay Time: 11 ns
Unit Weight: 0.017870 oz
Here is the English introduction for product code SQJA84EP-T1-GE3:
SQJA84EP-T1-GE3
  • Model: SQJA84EP-T1-GE3
  • Type: Squirrel cage induction motor
  • Frame Size: 84
  • Power: EP (equivalent to 3 kW or 4 hp)
  • Voltage: T1 (110-120V)
  • Duty Rating: GE3 (intermittent duty)
The SQJA84EP motor features a durable cast iron housing able to withstand intermittent maximum loads of 4 hp/3 kW. Its 84mm frame efficiently cools the motor during periodic duty cycles. Integrated thermistors prevent overheating.